INFO

„But I think that any young drummer starting out today should get himself a great teacher and learn all there is to know about the instrument that he wants to play.” Buddy Rich

 

 

Mój osobisty mistrz Buddy Rich w wywiadzie z 1956r powiedział że każdy młody perkusista , który zaczyna naukę powinien znaleźć sobie dobrego nauczyciela i nauczyć się wszystkiego tego co jest do nauczenia o instrumencie na którym chce grać.

 

Teraz już wiecie dlaczego powstaliśmy

 

Jesteśmy pierwszą tego typu Szkołą w Krakowie a nawet w Polsce.
Oficjalnie pomysł narodził się w 2005 r , w naszych szeregach znaleźli się wtedy tacy perkusiści jak Th0rn ze Sphere, Wojtek 'Bębniarek’ Siatkiewicz (m.in. Dr Zoydbergh, Cashmere, Krzysztof Krawczyk) , Michał 'Dimon’ Jastrzębski z zespołu LaoChe, legendarny perkusista muzyki fusion Krzysztof Zawadzki z zespołu Walk Away, a także Dariusz 'Wodzu’ Henczel z Oddziału Zamkniętego.

 

Sam zajmuję się edukacją od 1998r. Przez te wszystkie lata opracowałem system nauczania oparty na najlepszych materiałach edukacyjnych, wielu latach doświadczenia i obserwacji, program obejmuje wszystkie najważniejsze zagadnienia i jest tak ułożony aby nauka była najefektywniejsza.

 

Oczywiście wciąż udoskonalam i rozwijam swój program jak i warsztat dlatego też Drumhouse między innymi należy do PAS – Percussive Arts Society, najstarszej, światowej organizacji zrzeszającej perkusistów wszystkich specjalności z całego świata, działającej na rzecz szeroko pojmowanej edukacji i promocji sztuki perkusyjnej.
Utrzymuję także kontakt z wieloma perkusistami oraz innymi szkołami perkusyjnymi w Polsce o podobnym podejściu i misji do naszej, wymieniamy doświadczenia i pomysły, ale przede wszystkim wspólnie pracujemy nad poprawą jakości edukacji perkusyjnej w naszym kraju.

 

Staram się naszym uczniom pokazywać i zwracać uwagę na indywidualne podejście zarówno do gry jak i samego rozumienia muzyki, poprzez słuchanie, analizę oraz koncerty odkrywamy wiele gatunków muzycznych. Nie kopiujemy innych, staramy się zrozumieć i tworzyć – a nie odtworzyć.
Moją misją poza nauką gry jest wyrobienie w każdym wrażliwości na muzykę i sztukę, oraz umiejętności swobodnej wypowiedzi poprzez instrument, dlatego tak stawiam na indywidualizm i pasję.
Ponieważ Drumhouse chce zbudować społeczność perkusyjną, zrzeszającą prawdziwych miłośników, cyklicznie organizujemy warsztaty i koncerty z udziałem uczniów, a także gwiazd.
Służę również radą i pomocą przy dobieraniu oraz kompletowaniu sprzętu.
Lekcje mają charakter indywidualny, obejmują wszystkie poziomy zaawansowania, oczywiście również od podstaw.
Obecnie współpracujemy z Polish Drummers Instytut oraz ProDrum.

 

Jeśli chcesz sprawdzić czy Drumhosue jest właśnie dla Ciebie, już dziś zapisz się na darmową lekcję.